logo

VTEM Banners
VTEM Banners
VTEM Banners
VTEM Banners
VTEM Banners
VTEM Banners
VTEM Banners
VTEM Banners
VTEM Banners
VTEM Banners
VTEM Banners
VTEM Banners
VTEM Banners

Наша діяльність


Міжнародний журнал

Міжнародний науковий журнал «Інтернаука»

 

 
zhurnal90

Спортивнi гуртки та курси

Офіційні групи

Instagram vvodit arhivyi 800x405

Зараз на сайті

На сайті 98 гостей та відсутні користувачі

                                                                                      Language                                               
                                                                               
 
15831  ukr flag 


Фінляндія

ФІНЛЯНДІЯ

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО КРАЇНУ

Фінляндська Республіка розташована в Північній Європі і межує з Росією на сході, Швецією на заході і Норвегією на півночі. З півдня і заходу територія країни омивається водами Фінської і Ботнічеської заток. У Фінляндії налічується майже 190 тис. озер. Столиця країни – місто Хельсінкі. Населення Фінляндії – 5,3 млн осіб. Етнічною більшістю є фіни, які становлять 93,5% населення. У число етнічних меншин входять шведи (близько 5,5% населення) і саами.

Державні мови – фінська і шведська (є рідними мовами відповідно для 93,5% і 5,5% населення). У число мов національних меншин входять російська і саамська.

СИСТЕМА ВИЩОЇ ОСВІТИ

У Фінляндії є два види установ вищої освіти – університети та політехнічні інститути. Завданням університетів є проведення наукових досліджень і забезпечення базової та післядипломної освіти, заснованого на науковій роботі. Політехнічна вузівська система поки ще досить нова.Перші політехнічні інститути почали працювати на експериментальній основі в 1991-1992 рр., і лише деякі з них стали функціонувати на постійній основі з 1996 р. З 2000 р. всі політехнічні інститути працюють вже на постійній основі.Політехнічні інститути є регіональні вищі навчальні заклади, діяльність яких зосереджена на промисловому і економічному розвитку регіонів країни.

У Фінляндії існують 20 університетів: 10 багатопрофільних університетів, 3 технічних університети, 3 вищі школи економіки та ділового адміністрування, а також 4 академії мистецтв. Всі університети – державні. Крім того, освіта університетського рівня забезпечує Коледж національної оборони, що знаходиться у віданні Міністерства оборони. Загальне число студентів університетів в даний час складає близько 176 тис. чоловік.

У Фінляндії ступеня бакалавра та магістра є ступенями вищої освіти базового рівня. Отримання першого ступеня (так званої kandidat) передбачає наявність 180 академічних кредитів (ECTS), що зазвичай відповідає 3 років навчання. Для отримання більш високого ступеня (так званої maisteri або magister), відповідного ступеня магістра, потрібно 300 академічних кредитів, тобто 5 років повного циклу навчання. Для отримання ступеня магістра наявність нижчого ступеня необов'язково, тобто студент має право навчатися за магістерською програмою, минаючи здобуття ступеня бакалавра. На окремі магістерські програми університети мають право встановлювати критерії відбору, які включають вимога наявності ступеня бакалавра або проходження аналогічної програми навчання.

Університетами також присуджуються наступні вчені ступені: ліценціат (lisensiatti / licenciat, термін підготовки 2 роки) і доктор (tohtori / doktor, термін підготовки 4 роки). Прикріплення до програми на здобуття ступеня доктора можливо після отримання ступеня магістра. Перед початком роботи над докторською дисертацією аспірант за бажанням має право на здобуття ступеня ліценціата. Основну частину роботи, спрямованої на отримання ступенів ліценціата і доктора, складають наукові дослідження і підготовка дисертації.

Міністерству освіти підвідомчі 28 політехнічних інститутів, з яких 7 управляються місцевими органами влади, 11 - муніципальними освітніми об'єднаннями і 10 - приватними організаціями. Працює також Аландський університет прикладних наук, керований адміністрацією автономної провінції Аландських островів, і Поліцейський коледж, підлеглий Міністерству внутрішніх справ. Отримання ступеня в політехнічному інституті звичайно припускає наявність 210-240 академічних кредитів, що відповідає 3,5-4 років очного денного навчання. Програма політехнічної освіти розроблена на основі багатоступеневих циклів. Необхідними умовами вступу є атестат про повну середню освіту або свідоцтво про зарахування до вищого навчального закладу, професійна кваліфікація або відповідний рівень освіти, отриманий у закордонних навчальних закладах.

Загальне число студентів, що навчаються в політехнічних інститутах, становить 130 тис. осіб. У політехнічних інститутах щорічно отримують дипломи за різними спеціальностями понад 20 тис. випускників і близько 200 осіб удостоюються ступеня магістра. Після експериментального періоду, що закінчився в 2005 році, в політехнічних інститутах були введені магістерські програми, у зв'язку з чим в найближчі роки очікується зростання кількості випускників зі ступенем магістра.

Необхідною умовою навчання в магістратурі політехнічного вузу є політехнічна ступінь бакалавра та досвід практичної роботи не менше трьох років. Ступінь магістра політехнічних наук увазі отримання 60-90 академічних кредитів протягом 1,5-2 років навчання і еквівалентна на ринку праці ступеня університетського магістра.

Політехнічні вузи дають освіту, орієнтоване на практичну діяльність в різних сферах бізнесу, промисловості та сфери обслуговування, особливо на регіональному рівні.

СТИПЕНДІЇ

У Фінляндії проводиться політика, спрямована на розвиток міжнародного співробітництва. З метою розвитку міжнародного обміну та залучення іноземних студентів в університетах Фінляндії розроблений цілий ряд програм навчання англійською мовою. В даний час у Фінляндії проходять повний курс навчання близько 11 300 (дані за 2007 р.) іноземних студентів з більш ніж 100 країн. З них близько 4200 студентів навчаються в університетах. Крім того, близько 8400 студентів щорічно відвідують Фінляндію самостійно або за програмами обміну.

У першу п'ятірку країн, студенти з яких навчаються у фінських університетах та політехнічних інститутах, входять Китай (15,2%), Російська Федерація (13,5%), Швеція 8,6%), Німеччина (3,7%) і США (2,6%). У 2007/2008 навчальному році налічувалося близько 400 програм навчання з різних дисциплін англійською мовою.

Центр з міжнародних зв'язків (CentreforInternationalMobility, CIMO) - організація у віданні Міністерства освіти Фінляндії, діяльність якої спрямована на сприяння розвитку міжнаціональних зв'язків. Центр CIMO координує програми навчання та обміну, надає інформацію, надає консультативні послуги та поширює інформаційні матеріали. Крім того, організація CIMO сприяє розвитку викладання фінської мови і культури, а також організовує літні курси фінської мови та культури для іноземних студентів.

ПОВНИЙ КУРС НАВЧАННЯ У ФІНЛЯНДІЇ

Якщо ви зацікавлені у проходженні повного курсу навчання у Фінляндії, знайдіть відповідну програму в базі даних міжнародних освітніх програм на сайті центру CIMO: http://www.cimo.fi. База даних містить відомості про програми навчання в університетах та політехнічних інститутах Фінляндії з викладанням англійською мовою. Для входу в базу даних виберіть посилання InternationalStudyProgrammes на навігаційній панелі. Якщо Ви знайшли цікаву для вас програму, зверніться безпосередньо до відділу (internationaloffice) відповідного навчального закладу. Для вступу необхідно виконання вимог, які пред'являє до абітурієнтів вибраного вами вищий навчальний заклад (зазвичай потрібно атестат про повну середню освіту та складання вступних іспитів). Слід, однак, враховувати, що стипендії центру CIMO надаються в першу чергу аспірантам, які мають ступінь рівня магістра. Центр CIMO не надає стипендій для здобуття вищої освіти базового рівня.

ПРОГРАМИ ОБМІНУ

Якщо Ви вчитеся в університеті або в політехнічному інституті у своїй країні і хотіли б відвідати Фінляндію в рамках короткострокової освітньої програми, можна скористатися програмами обміну, в яких бере участь ваша кафедра чи університет.

ТЕРМІНИ

Терміни подачі заявок публікуються на сайті CIMO. Результати відбору доводяться до відома навчальних закладів, які подали заявки, до кінця весняного семестру. Обмін починається в осінньому семестрі.

Процедура подачі заявки

Якщо вас зацікавила ця програма, вам необхідно дізнатися у відділі міжнародних зв'язків вашого університету, чи бере участь ваш навчальний заклад у цій програмі. Заявку слід подавати до відділу міжнародних зв'язків вашого університету.

Додаткова інформація про програму розміщена на сайті центру CIMO:

http://www.cimo.fi

ІНШІ ПРОГРАМИ ОБМІНУ

Програма North2North для студентів, які вивчають проблеми північних територій і Арктики: http://www.uarctic.org/north2north.

Програма Nordplus Nabo / Nordplus Neighbour:

http://www.forskningsradet.no/is і http://www.norden.ru

СТИПЕНДІЇ ДЛЯ АСПІРАНТІВ І ДОСЛІДНИКІВ

Центр CIMO надає стипендії молодим дослідникам (особам, які мають ступені рівня магістра або вище) для подальшого підвищення рівня освіти та проведення наукових досліджень в університетах Фінляндії. умови відбору кандидатів, процедури подачі заявок, терміни і форми заяв різняться в залежністьвід типу програми. Слід враховувати, що у Фінляндії програми отримання ступеня магістра не вважаються програмами післявузівської освіти.

СТИПЕНДІЇ ЦЕНТРУ CIMO

Програма стипендій CIMO призначена для молодих дослідників з будь-якої країни, що спеціалізуються у галузі науки. Стипендія надається на термін від 3 до 12 місяців і становить від 810 до 1200 євро на місяць. Конкретна сума залежить від наукової кваліфікації стипендіата та підтримки з боку приймаючої кафедри. Стипендія призначена для покриття витрат на проживання у Фінляндії однієї особи. Додаткових посібників на оренду житлоплощі не виплачується.Транспортні витрати на поїздки до Фінляндії і назад центром CIMO не компенсуються.

ЯК ПОДАТИ ЗАЯВКУ?

Обов'язковою умовою для подання заявки є наявність у дослідника налагоджених зв'язків з приймаючим університетом у Фінляндії. Заявку на отримання гранту подає до центру CIMO кафедра фінляндського університету, що бажає прийняти у себе стипендіата. Заявку необхідно подати мінімум за 3 місяці до початку запланованого періоду перебування іноземного дослідника у Фінляндії.

ПОГЛИБЛЕНИМ ВИВЧЕННЯМ ФІНСЬКОЇ МОВИ В УНІВЕРСИТЕТАХ ФІНЛЯНДІЇ

Центр CIMO надає стипендії для поглибленого вивчення фінської мови в університетах Фінляндії. Стипендії призначені, насамперед, для спеціалізуються в галузі вивчення фінської мови та літератури студентів та аспірантів університетів за межами Фінляндії. Стипендії надаються в першу чергу особам, які займаються підготовкою магістерських дисертацій. Стипендія надається на один академічний семестр (4-5 місяців) і становить 800 євро на місяць.

Стипендія призначена для покриття витрат на проживання у Фінляндії однієї особи. Додаткових засобів на оренду житлоплощі не виплачується. Транспортні витрати на поїздки до Фінляндії і назад оплачуються стипендіатом.

ЯК ПОДАТИ ЗАЯВКУ?

Заявка на отримання гранту подається до центру CIMO особисто кандидатом. Терміни подачі заявки - квітень (для стипендій на осінній семестр) і жовтень (для стипендій на весняний семестр). Перед подачею заявки кандидату на отримання стипендії необхідно встановити контакт з приймаючим університетом. Заявка подається на фінською мовою і повинна включати в себе наступні документи та їх переклад (на фінській або англійській мові): автобіографію (резюме), список та короткий опис наукових робіт, сертифікат або диплом про володіння мовою, лист-підтвердження від приймаючої кафедри, план проведення дослідження, дві рекомендації. Більш детальна інформація розміщена на сайті центру CIMO: http://www.cimo.fi. У розділі Publications розміщена інформаційна брошура російською мовою «Чому в Фінляндію?», В якій дається перелік і опис всіх програм, доступних для російських студентів і аспірантів (http://www.cimo.fi/dman/Document.phx/).

ДЕ МОЖНА ОТРИМАТИ ДОДАТКОВУ ІНФОРМАЦІЮ?

Посольство Фінляндської Республіки в Україні

Канцелярiя

вул. Стрiлецька, 14

01901, м. Київ

Телефон(+38 044) 278-75-51, 278-70-49

Факс(+3 044) 278-20-32

E-mail Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Центр з міжнародних зв'язків (Centre for International Mobility, CIMO) (Kansinvaisenhenkilovaihdonkeskus)

Інтернет-сайт: http://www.cimo.fі

Академія Фінляндії

Інтернет-сайт: http://www.aka.fі

Дана організація займається також наданням фінансової підтримки іноземним студентам.

Міністерство освіти Фінляндії (Opetusministerio)

Інтернет-сайт: http://www.minedu.fi

Howtoapplytoeducation - загальна інформація про навчання у Фінляндії

Інтернет-сайт: http://www.koulutusnetti.fi

Подача заявок в режимі он-лайн в політехнічні інститути

Інтернет-сайт: https://www.admissions.fi

Портал про надходження до фінські університети, в тому числі заявки в режимі он-лайн, інструкції, як подати ці заявки в різні вузи Фінляндії

Інтернет-сайт: http://www.universityadmissions.fi

Портал про освіту в Фінляндії (багато загальної інформації, посилання, курси та програми англійською і т.д.)

Інтернет-сайт: http://www.opintoluotsi.fi/en-GB/

Міграційна служба Фінляндії

Інтернет-сайт: http://www.migri.fi

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ОТРИМАННЯ ВІЗИ

Інформацію про процедуру оформлення дозволу на перебування у Фінляндії можна знайти на сайті Міграційної служби Фінляндії http://www.migri.fi

Додаткову інформацію можна отримати в Посольстві Фінляндії в Києві:

вул. Стрiлецька, 14

01901, м. Київ

Телефон(+38 044) 278-75-51, 278-70-49

Факс(+3 044) 278-20-32

Робочi години

9.30-12.00, 15.00-16.00

Пошук по сайту

Контакти

Тел: (044) 258-20-29
Тел: (044) 257-50-94
Тел: (044) 257-52-12
Тел: (044) 257-70-91

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.


вул. Ломоносова, 18

м. Київ, 03022

Карта проїзду


Написати листа

Календар

Березень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

PB 2  3  4  5 987789