Как сделать потолок из гипсокартона. Как сделать подвесной потолок в доме. Какой потолок лучше сделать. Отделка ванной комнаты. Быстрая отделка ванных комнат панелями. Отделка ванной комнаты пластиковыми панелями. Кровля крыши профнастилом. Качественные материалы для кровли крыш. Крыша из мягкой кровли. Самоделки для сада. Успешные самоделки для сада своими руками. Самоделки для сада и огорода. Ванная мебель для ванной комнаты. Купить мебель для ванных комнат недорого. Заказ мебели для ванной комнаты. Бизнес малое производство. Самый малый бизнес идеи производство. Новый бизнес производство. Монтаж дверей своими руками. Быстрый монтаж входных дверей. Легкий монтаж пластиковых дверей. С чего начать ремонт квартиры. Быстрый ремонт дома с чего начать. Ремонт своими руками для начинающих.

МАЙСТЕР-КЛАС З ВИГОТОВЛЕННЯ КРАШАНОК ТА ПИСАНОК

03 квітня 2018 р. на кафедрі харчових технологій пройшов майстер-клас з виготовлення великодніх яєць за допомогою натуральних барвників. Попереду велике свято Паски! І фарбовані яйця, і паски є найбільш яскравими символами Великодня, прекрасно знайомі нам з самого дитинства.

В лабораторії кулінарознавства відбулось таємниче дійство пошуку і підтвердження або спростування використання тих чи інших натуральних барвників. Із натуральних барвників ми обрали: лушпиння цибулі ріпчастої, морквяний та буряковий сік, куркуму, березове листя, шпинат, фіолетову капусту. Результати були надзвичайні і неоднозначні. Але ж наукова діяльність кафедри заключається в пошуку найоптимальніших варіантів. У майстер-класі взяли участь студенти груп 31ХК ,31 РК, 21РК.

У ХІХ–ХХ ст. в Україні побутував цілий ряд технік для виготовлення великодніх яєць. У різні часи їх робили з курячих яєць, цукру, шоколаду, дерева, металу, кераміки.

За технікою виготовлення великодні яйця можна поділити на дві групи: виготовлені без використання воску та виготовлені за допомогою воскової техніки (власне писанки).

Крашанки – розфарбовані одноколірні яйця. Крашанки виготовляють по всій території України, адже вони є обов’язковим великоднім атрибутом. На початку ХІХ ст. виготовляли такі крашанки: «в кірку» – червоні, «в бразолію» – темно-сині зі специфічним відблиском і «в жовтило» – жовті. У кінці ХІХ ст. однокольорові великодні яйця часто називали «галунками» (через додавання для закріплення фарби спеціальної речовини – галуну) або мальованками, сливками, галками.

Для виготовлення крашанки зварене яйце опускають на деякий час у розчин фарби, де воно набуває однотонного забарвлення. Інший спосіб - відварювання сирого яйця у лушпинні цибулі, що надає йому брунатного кольору. Чим довше у барвнику вариться яйце, тим темнішим стає його колір.

21 ідея прикрас великодніх яєць своїми руками, фото, майстер-класи

Квітень 2018