Как сделать потолок из гипсокартона. Как сделать подвесной потолок в доме. Какой потолок лучше сделать. Отделка ванной комнаты. Быстрая отделка ванных комнат панелями. Отделка ванной комнаты пластиковыми панелями. Кровля крыши профнастилом. Качественные материалы для кровли крыш. Крыша из мягкой кровли. Самоделки для сада. Успешные самоделки для сада своими руками. Самоделки для сада и огорода. Ванная мебель для ванной комнаты. Купить мебель для ванных комнат недорого. Заказ мебели для ванной комнаты. Бизнес малое производство. Самый малый бизнес идеи производство. Новый бизнес производство. Монтаж дверей своими руками. Быстрый монтаж входных дверей. Легкий монтаж пластиковых дверей. С чего начать ремонт квартиры. Быстрый ремонт дома с чего начать. Ремонт своими руками для начинающих.

Участь у Міжнародному науковому симпозіумі “Епоха Голодомору у мовній та концептуальній картинах світу”

az7-8 червня в Національній академії наук України відбувся Міжнародний міждисциплінарний науковий симпозіум “Епоха Голодомору  у мовній та концептуальній картинах світу”. Організаторами виступили Український інститут національної пам’яті, Інститут історії України Національної академії наук України, Український науково-дослідний та освітній центр вивчення Голодомору (HREC in Ukraine), Науково-освітній консорціум вивчення Голодомору (HREC) при Канадському інституті українських студій Альбертського університету.Учасницею наукового симпозіуму стала старший викладач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін, к.і.н. Руденко Ю.М.

Відомий філософ Мартін Гайдеггер зазначав, що мова – це оселя буття і голос буття. Голодомор – багатовимірне і багатогранне явище, котре знайшло відображення у множинних комунікативних практиках, мовній свідомості, змістових концептах та символах. Актуалізація цього аспекту явища Голодомору в міждисциплінарному науковому вимірі уможливлює аналіз мови як інструмента політичних технологій і соціальної інженерії, як засобу формування ідентичності та моделювання світу. Це також може сприяти кращому розумінню впливів колективної травми на деформацію мови й її функціонування, та відкриває нові шляхи розбудови аналітичних моделей, що унаочнюють діалог соціальної й культурної історії. Як і верифікації термінологічного апарату – важливої складової аналітичних підходів та форматування науково-освітнього простору в дослідженнях Голодомору.

У фокусі Міжнародного наукового симпозіуму перебував комплекс проблем, пов’язаних із осмисленням ціннісних параметрів мови радянського тоталітаризму, з її репресивним підґрунтям, дискурсом ненависті, а також способів самовираження та світосприйняття в слові індивіда й спільноти. Панельні дискусії в ході дводенної роботи охоплювали такі основні теми: “Лінгвокультурні аспекти осмислення Голодомору”; “Новояз” у радянському тоталітарному дискурсі”; “Мова влади і влада мови в епоху Голодомору”; “Соціолекти і культура повсякдення в досвіді 1920-х – 1930-х років”; “Комунікативні практики в епоху Голодомору: приватний та публічний виміри”; “Наративи Голодомору і культурна свідомість української літератури”; “Омовлення травми Голодомору: пошук нових стратегій письма і мовомислення”; “Терміносистеми і понятійний апарат в оприсутненні та кодифікації досвіду Голодомору”; “Голодомор – геноцид Українського народу: формування нового змісту сучасної освіти”.

Окремою подією симпозіуму стала презентація-психологічний аналіз малюнків учасників Міжнародного міждисциплінарного конкурсу наукових і творчих робіт імені Володимира Маняка і Лідії Коваленко “Голодомор 1932–1933 рр. – геноцид Українського народу в приватних історіях і просторі культури”, серед яких знаходились творчі доробки студента групи 21 ХК Охріменка Михайла.

Серпень 2019