Как правильно класть плитку. Как класть плитку на стену быстро. Класть плитку своими руками. Как выбрать ламинат для квартиры. Какой лучше выбрать ламинат сегодня. Какого цвета выбрать ламинат. Как правильно клеить обои. Как клеить обои на потолок вертикально. Как правильно клеить углы обоями. Интересные самоделки своими руками. Качественные самоделки своими руками фото. Самоделки для дома своими руками. Как сделать потолок в доме. Чем лучше утеплить потолок дома на сегодняшний день. Утепление потолка дома своими руками. Бизнес идеи с минимальными вложениями. Успешные идеи малого бизнеса с нуля. Прибыльные бизнес идеи. Как сделать мебель своими руками. Сделать деревянная мебель своими руками. Сделать мебель своими руками видео. Опалубка для фундамента. Как сделать опалубку для фундамента быстро. Опалубка для фундамента купить.

Міжнародний журнал

Міжнародний науковий журнал «Інтернаука»

zhurnal90

Instagram vvodit arhivyi 800x405

ГЕРОЇ КРУТ – ДЛЯ НАЩАДКІВ ВЗІРЕЦЬ

20210129 130127

29 січня – День памяті героїв бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

На початку січня 1918 р. більшовики встановили контроль у Харківській, Катеринославській та Полтавській губерніях та розгорнули наступ на Київ. 24-27 січня 1918 р. запеклі бої розгорнулись за станцію Бахмач. Коли українські війська відступили до станції Крути, на їх підтримку було направлено Першу Українську юнацьку школу ім. Б. Хмельницького у складі чотирьох сотень новоствореного добровольчого Помічного Студентського куреня січових стрільців. До них приєдналися ще близько 80 добровольців з підрозділів місцевого Вільного козацтва із Ніжина.

Після запеклого багатогодинного бою, користуючись присмерком, українські війська організовано відступили зі станції Крути до своїх ешелонів. 27 студентів та гімназистів, які перебували у резерві, під час відступу потрапили у полон. Наступного дня вони були розстріляні або замордовані. Згодом їх поховали на Аскольдовій могилі у Києві.

Утрати українських військ під Крутами оцінюють у 70-100 загиблих. Серед них – 37-39 вбитих у бою та розстріляних студентів i гімназистів. Втрати бiльшовицьких військ під Крутами були значними, сягали тільки вбитими 300 вояків.

29 січня студенти груп 11 ПК та 11 ЕК разом з викладачами історії Пушняк О.А. та Руденко Ю.М. організували просвітницько-інформаційний захід «Герої Крут – для нащадків взірець». З вітальним словом та актуалізацією теми виступила к.і.н., доцент кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Руденко Ю.М. Беструновська Юлія розповіла про першу незалежність УНР та передумови бою під Крутами, Вишневська Ольга висвітлила події, які були напередодні бою, Семенюк Родіон розкрив тему перших кіборгів – крутян, Подорожна Єлизавета наголосила на важливих акцентах бою під Крутами, Каргін Андрій висвітлив зміст Брестського мирного договору між УНР та державами Четверного союзу. Пушняк О.А., викладач-методист, старший викладач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін, у заключному слові наголосила на важливості та значенні бою під Крутами.

Працівники бібліотеки підготували тематичну книжкову виставку «На Аскольдовій могилі України цвіт», з якою можна ознайомитись у приміщенні читальної зали.

Безымянный кр

Безымянный кру