logo

VTEM Banners
VTEM Banners
VTEM Banners
VTEM Banners
VTEM Banners
VTEM Banners
VTEM Banners
VTEM Banners
VTEM Banners
VTEM Banners
VTEM Banners
VTEM Banners
VTEM Banners

Мапа сайту


Міжнародний журнал

Міжнародний науковий журнал «Інтернаука»

 

 
zhurnal90

Спортивнi гуртки та курси

Офіційні групи

Instagram vvodit arhivyi 800x405

Зараз на сайті

На сайті 34 гостей та відсутні користувачі

                                                                                      Language                                               
                                                                               
 
15831  ukr flag 


Словаччина

СЛОВАЧЧИНА

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО КРАЇНУ

Словацька Республіка - континентальна держава, розташоване в центрі Європі та межує з Австрією, Угорщиною, Польщею, Україна і Чехією. З півночі та на північномусході Словаччина обмежена Карпатськими горами. Гориста місцевість становить більш ніж 33% території країни. Населення країни - 5,4 млн осіб. Основною етнічною групою є словаки (85% населення) – західнослов'янський народ, історично і культурно тісно пов'язаний із Західною Європою. Офіційною державною мовою є словацька, хоча угорськаі чеськатакож поширені досить широко. Столиця держави – місто Братислава.

СИСТЕМА ВИЩОЇ ОСВІТИ

У Словаччині існують громадські, державні та приватні вищі навчальні заклади. В даний час працюють 20 громадських вузів, 3 державних ВНЗ і 10 приватних. Відповідно до чинного законодавства в Словаччині «Законом про вищу освіту»вузи країни забезпечують три рівні вищої освіти. перший ступінь навчання закінчується присвоєнням випускникові ступеня бакалавра (Bakalar), друга ступінь - рівень повної вищої освіти - присвоєння ступеню магістра (Magister), інженера (Inzinier), доктора медицини (Doktor Mediciny); а третій ступінь присвоєнням ступеня доктора (Doctorate / PhD).

ЗАРАХУВАННЯ

Вимоги до іноземних абітурієнтів не відрізняються від вимог, представлених громадянам Словаччини. Рішення про зарахування до ВНЗ, як правило, приймається на основі середнього балу (відповідно до свідоцтва про повну середню освіту) і результатів вступних іспитів. Деякі факультети враховують тільки результати вступних іспитів. Вступні іспити значно різняться в залежності від обраної спеціальності і можуть прийматися в письмовій формі, в усній формі або у формі письмових тестів. У деяких вузах, наприклад в інститутах мистецтв, проводяться також творчі конкурси. Вимоги для зарахування до вузу, вам можуть надати на подготовітельних курсах, курси можна пройти в Інституті словацької мови та академічної підготовки іноземних студентів, незалежному підрозділі університету ім. Коменіуса (Comenius University) в Братиславі. Якщо ви не відповідаєте всім вимогам, вам можуть запропонувати пройти навчання на підготовчих курсах словацької мови.

Критерії прийому встановлюються кожним факультетом. За інформацією про правила зарахування та для подачі заяви студентам слід звертатися на обраний факультет. Інформація про навчальні програми, викладання за якими ведеться словацькою та англійською мовами, доступна на сторінках міжнародних відділів та факультетів в мережі Інтернет. Інформацію про розмір плати за навчання можна отримати в міжнародних відділах університетів.

СТИПЕНДІЇ

Іноземним громадянам доступні стипендії на неповні курси навчання, вивчення словацької мови, для стажування аспірантів / докторантів на основі міжвідомчих, міжурядових угод або в рамках угод про співробітництво між освітніми установами (інформація на інтернет-сайті: http://www.minedu.sk або www.studyin.sk).

Національна стипендіальна програма Словацької республіки для підтримки обміну студентами, докторантами, викладачами вузів і науковими працівниками.

Національна стипендіальна програма підтримки обміну студентами, аспірантами, викладачами вузів і науковими працівниками була затверджена владою Словаччини у 2005 році. Національна стипендіальна програма фінансується Міністерством освіти Словацької Республіки. Стипендії для іноземних студентів, аспірантів, викладачів вузів і наукових працівників.

Національна стипендіальна програма Словацької Республіки призначена для поліпшення обміну студентами, аспірантами, викладачами вузів і науковими працівниками для стажування в словацьких вузах і науково-дослідних інститутах.

ТИПИ СТИПЕНДІЙ:

a) стипендії для студентів іноземних вузів (як мінімум 6-го семестру навчання), прийнятих на часткове навчання у словацьких вузах за програмою магістра на один-два семестри (від 5 до 10 місяців).

b) стипендії для іноземних аспірантів, прийнятих на часткове навчання в аспірантурі в словацьких вузах, науково-дослідних центрах (від 1 до 12 місяців);

c) стипендії для викладачів іноземних вузів і науковців для лекційного або дослідницького стажування у словацьких вузах, науково-дослідницьких інститутах та неурядових організаціях за запрошенням (від 1 до 12 місяців).

Претендентами на стипендії не можуть бути студенти, аспіранти, наукові працівники чи викладачі вузу, які навчаються або працюють під час подання заявки до словацьких вузів, науково-дослідних інститутів або у неурядових організаціях.

Претендентами на стипендії можуть бути громадяни наступних країн:
• країни Євросоюзу - Австрія, Бельгія, Болгарія, Великобританія, Угорщина, Германія, Голландія, Греція, Данія, Ірландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Польща, Португалія, Румунія, Словенія, Фінляндія, Франція, Чехія, Швеція, Естонія.

• країни, що підтримують Болонську декларацію (перераховані тільки ті країни, які не названі в попередньому пункті): Азербайджан, Албанія, Андорра, Вірменія, Боснія і Герцеговина, Грузія, Ісландія, Ліхтенштейн, Македонія, Молдова, Норвегія, Російська Федерація, Сербія, Туреччина, Україна, Хорватія, Чорногорія, Швейцарія; Білорусь;

Канада, Мексика, країни Латинської Америки, країни центральної Америки, США;

Австралія, В'єтнам, Єгипет, Ізраїль, Індія, Індонезія, Китай, Нова Зеландія, Республіка Корея, Таїланд, Тайвань, ПАР, Японія.

Програма стипендій не підтримує:

іноземних студентів і аспірантів, прийнятих на повне навчання за програмами магістратури або аспірантури у Словаччині, або тих з них, які, будучи принятими на повне навчання в Словаччині, хотіли б частково оплатити його з джерелНаціональної стипендіальної програми.

іноземних науковців і викладачів вузів, що вже працюють в словацьких вузах або науково-дослідних інститутах;

громадян Словацької Республіки, які навчаються або працюють в іноземних вузах або науково-дослідних інститутах;

іноземних претендентів, прийнятих на стажування у Словаччині в рамках інших стипендіальних програм (напр. Вишеградський Фонд, Erasmus, CEEPUS, міжурядові договори і т. п.).

ВИЗНАЧЕННЯ СТИПЕНДІЙ

Стипендія призначається для оплати повсякденних витрат (проживання, харчування та т.п.) в період стажування іноземних претендентів у словацьких вузах, науково-дослідницьких інстітутах та неурядових організаціях. За допомогою по оформлення документів, які необхідні для в'їзду до Словаччини, стипендіат може звернутися до приймаючого установі або зробити це самостійно. У стипендію не включається оплата проїзду до Словаччини і назад.

РОЗМІР ЩОМІСЯЧНОЇ СТИПЕНДІЇ:

a) студент вузу - 240 євро

b) аспірант - 470 євро

c) викладач вузу:

асистент - 670 євро

доцент - 835 євро

професор - 1000 євро

d) науковий працівник:

молодший науковий співробітник (або <4 років досвіду) - 670 євро. • кандидат наук (або> 4 років досвіду) - 835 євро

• старший науковий співробітник (> 10 років досвіду) - 1000 євро.

ПОДАЧА ЗАЯВКИ НА ОТРИМАННЯ СТИПЕНДІЇ

         Заявки приймаються в режимі он-лайн на інтернет-сайті: www.scholarships.sk. За 6-8 тижнів до крайнього терміну подачі заявок. Бланк заявки можна заповнювати тільки після початку процедури прийому заявок в режимі он-лайн на сайті. Після заповнення бланку (в словацькій, англійській, французькій, іспанській або російської мовної варіації) необхідно прикріпити он-лайн всі запитувані програми (у форматі Doc або pdf) і, натиснувши відповідну кнопку, відправити заявку. Заявки необхідно подавати в режимі он-лайн на сайті: www.scholarships.sk, а документи, позначені зірочкою (*) (див. Перелік документів, необхідних для подачі заявки в режимі он-лайн), необхідно вислати поштою в SAIA до вказаної дати прийому. Приймаються тільки оригінали документів.

Іноземним претендентам, яким для в'їзду на територію Словаччини необхідна віза, рекомендується при визначенні початку стажування враховувати час, необхідний для отримання візи. Інформацію про умови отримання візи надають посольства Словацької Республіки.

Адреса прийому заявки:

SAIA

n. o. Namestieslobody 23

812 20 Bratislava

Slovakia

Перелік документів, необхідних для подачі заявки в режимі он-лайн на наданя стипендії для іноземних студентів та аспірантів:
• резюме (не описового характеру);

мотиваційний лист;

детальна програма навчання або дослідницька програма;

• 2 рекомендаційних листи від викладачів, рекомендаційний лист наукового керівника (для аспірантів);

• підтвердження направляючого ВНЗ про те, що претендент є студентом як мінімум 6-го семестру навчання в даному вузі, або підтвердження про прийом в аспірантуру;
завірена копія диплома бакалавра, спеціаліста або магістра та свідоцтва про складання держіспитів;

• лист-запрошення словацького ВНЗ або науково-дослідного інституту, в якому вуз або інститут зобов'язуються прийняти стипендіата на стажування або науково-дослідну роботу (із зазначенням терміну стажування); лист-запрошення необхідно пред'являти на офіційному бланку приймаючої установи з печатками і підписом відповідальної особи).

Перелік документів, необхідних для подачі заявки в режимі он-лайн на наданя стипендії для іноземних викладачів і науковців:

• резюме (не описового характеру);

• докладна професійна програма (із зазначенням дати початку, тривалості та графіку роботи);

запрошення словацького ВНЗ або науково-дослідного інституту (із зазначенням терміну реалізації стажування);

Запрошення необхідно пред'являти на офіційному бланку приймаючої сторони з печаткою та підписом відповідальної особи).

ВІДБІР ІНОЗЕМНИХ СТЕПЕНДІАТІВ

Відбір іноземних стипендіатів проводиться стипендіальної комісією, яку призначає міністр освіти Словацької Республіки. До комісії входять представники Міністерства освіти, представники вузів Словаччини, Академії наук Словакії та SAIA. Рішення про надання чи відмову в наданні стипендії SAIA повідомляє претендентам електронною поштою протягом 6 тижнів, починаючи з дати закінчення прийому заявок. Затверджені стипендіати одержують поштою «Декрет про надання стипендії» і «Підтвердження прийняття стипендії». Довідку про прийняття стипендії необхідно
підписати і відправити за адресою SAIA.

Заявки слід надсилати за адресою:

SAIA, n. o., Namestieslobody 23, 812 20 Bratislava 1, Slovakia
Координатор програми для іноземних претендентів: Тел.: 00421 2 544 11 426, 436, Факс: 004212 544 11 429

Адреса електронної пошти: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Інтернет-сайт: www.scholarships.sk

Документи необхідно надсилати поштою, при цьому вони повинні бути доставлені до зазначеної дати прийому в SAIA. вживаються
тільки оригінали документів. Оригінал листа-запрошення словацького ВНЗ або науково-дослідного інституту приймаюча установа може направити безпосередньо на адресу SAIA.

ДЕ МОЖНА ОТРИМАТИ ДОДАТКОВУ ІНФОРМАЦІЮ?

Посольство Словацької республіки в Україні

Канцелярiя

вул. Ярославiв Вал, 34

01901, м. Київ

Телефон(+38 044) 272-03-10, 272-13-10, 272-62-03

Факс(+38 044) 272-32-71

E-mail Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Інститут мовної та академічної підготовки іноземних студентів університету ім. Коменіус
Інтернет-сайт: http://www.cdvuk.sk

Міністерство освіти словацької республіки (MinisterstvoŠkolstva SR)
Інтернет-сайт: http://www.minedu.sk

Словацьке академічне інформаційне агентство (Slovenska akademicka informačna agentura - SАIA, n.o.) Інтернет-сайти: http://www.saia.sk

Агентство є неурядовою некомерційною організацією, яка з
1990 здійснює діяльність в галузі розвитку громадянського суспільства та освіти, а також:

надає інформаційні та консультаційні послуги для бажаючих вчитися за кордоном;
організовує відкриті конкурси на отримання стипендій для навчання за кордоном і координує прийом іноземних студентів та одержувачів стипендій Міністерства освіти Словаччини. Словацька академічна асоціація міжнародної співпраці (Slovenska akademicka asociacia pre medzinarodnu spolupracu)
Інтернет-сайт: http://www.saaic.sk

Словацька академічна асоціація міжнародної співпраці (SAAIC) являється неурядовою організацією, що працює спільно з Міністерством освіти Словаччини та координуючою освітні програми Європейського Союзу, включаючи програми Erasmus та «Леонардо да Вінчі».

ІНФОРМАЦІЯ ОТРИМАННЯ ВІЗИ

Консульський відділ Посольства Словацької Республіки в Києві

КОНСУЛЬСЬКИЙ ВIДДIЛ

Чапаєва, 4

01901, м. Київ

Телефон(+38 044) 234-06-06, 234-60-07

Факс(+38 044) 234-06-23

Пошук по сайту

Контакти

Тел: (044) 258-20-29
Тел: (044) 257-50-94
Тел: (044) 257-52-12
Тел: (044) 257-70-91

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.


вул. Ломоносова, 18

м. Київ, 03022

Карта проїзду


Написати листа

Календар

Червень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

PB 2  3  4  5 987789