logo

VTEM Banners
VTEM Banners
VTEM Banners
VTEM Banners
VTEM Banners
VTEM Banners
VTEM Banners
VTEM Banners
VTEM Banners
VTEM Banners
VTEM Banners
VTEM Banners
VTEM Banners

Мапа сайту


Міжнародний журнал

Міжнародний науковий журнал «Інтернаука»

 

 
zhurnal90

Спортивнi гуртки та курси

Офіційні групи

Instagram vvodit arhivyi 800x405

Зараз на сайті

На сайті 179 гостей та відсутні користувачі

                                                                                      Language                                               
                                                                               
 
15831  ukr flag 


Франція

ФРАНЦІЯ

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО КРАЇНУ

Франція розташована на заходы європейського континенту. Територія країни включає в себе також острів Корсику в Середземному морі і ряд заморських департаментів і територій. Франція межує з Бельгією, Люксембургом і Німеччиною на півночі і північному сході, Швейцарією, Італією та Монако – на сході, Іспанією і Андоррою – на півдні. З південного сходу територію країни омивають води Середземного моря, а з заходу – води Атлантичного океану. Столиця країни – Париж. Населення Франції становить 60,4 млн. осіб. Державна мова – французька.

СИСТЕМА ВИЩОЇ ОСВІТИ

Система вищої освіти Франції організована за єдиним європейським принципом (LMD) і ґрунтується на кількості років, відведених на освіту після закінчення середньої школи (після отримання baccalaureat francais). Таким чином, три роки навчання у вузі дозволяють отримати ступінь ліценціата (Licence, 180 залікових одиниць ECTS), п'ять років навчання у вузі дозволяють отримати ступінь магістра (Master, 300 залікових одиниць ECTS) і вісім років навчання дозволяють досягти ступеня доктора (Doctorat, PhD). Ступеня ліценціата, магістра і доктора є основними етапами навчання в системі вищої освіти.

У Франції налічується 89 державних університетів, де викладаються найрізноманітніші дисципліни. Докторантура французьких університетів традиційно відрізняється відкритістю для іноземних дослідників: автором кожної четвертої докторської дисертації (PhD) є іноземний докторант.

Вищі школи (Grandes Ecoles) – це специфічні французькі навчальні заклади, які існують паралельно з університетами. У цих навчальних закладах, які проводять дуже суворий відбір студентів, викладання ведеться згідно найвищим стандартам. Програми навчання передбачають отримання базової ступеня магістра (термін навчання – п'ять років) або ступенів проміжних рівнів – бакалавра (Bachelor, термін навчання три роки), магістра природничих наук(Master of Science, термін навчання чотири або п'ять років), магістра-спеціаліста (Mastere Specialise, термін навчання шість років).

Спеціалізовані школи доповнюють пропозиції у сфері вищої освіти Франції спеціальностями в таких областях, як мистецтво, мода, архітектура, туризм та готельний бізнес.

Однією з особливостей французької системи освіти є те, що навчальні заклади отримують серйозну фінансову підтримку від держави. Тому і французькі, і іноземні студенти не оплачують в повному розмірі реальну вартість навчання. Так, наприклад, величина щорічного вступного внеску для навчання в університеті складає від 135 до 700 євро; навчання у вищих та спеціалізованих школах обійдеться значно дорожче – від 4000 до 15 000 євро на рік і вище.

СТИПЕНДІЇ

Існує три типи стипендій для іноземних учнів: стипендії, що надаються французьким урядом; стипендії, що надаються урядами держав, громадянами яких є студенти, і стипендії, що надаються міжнародними та неурядовими організаціями.

BOURSES D'ETUDES (стипендії на навчання)

Стипендії даного виду, що передбачають стовідсоткове або часткове фінансування, надаються студентам, які бажають продовжувати навчання у Франції за магістерськими програмами (при цьому перевага надається студентам, що надходять на другий рік магістратури – М2).

Області вивчення та спеціальності: без обмежень.

Основні вимоги:

• наявність отриманого в Україніступеня бакалавра;

• українське громадянство, статус українського студента і знаходження в Україні в момент подачі заявки;

• високий рівень володіння французькою мовою (якщо викладання в рамках обраної магістерської програми ведеться французькою мовою);

• вік не більше 35 років.

Для подачі заявки:

• зразок бланка заяви-анкети розміщено на інтернет-сайті Посольства Франції

• кандидату необхідно подати довідку про зарахування (або довідку про попереднє зарахування) з університету, в якому планується проходження курсу навчання;

• тестування з французької мови (тільки для програм на французькою мовою).

Bourses Couverture Sociale(Стипендії на покриття витрат

по соціальному страхуванню)

Стипендії даного виду надаються урядом Франції і призначені для студентів, що навчаються за програмами будь-якого рівня навчання (переважно рівня Licence 3 або Master 1).

BOURSES DE ThESE EN COTUTELLE (стипендії для підготовки

дисертацій (PhD)

Відповідно до спільних програмам аспірантури / докторантури їх учасники проводять у Франції 6 місяців на рік. Стипендії надаються на 3 роки і покривають витрати по перебуванню у Франції. галузі вивчення та спеціальності: без обмежень.

Основні вимоги:

• наявність у кандидата диплома про вищу освіту;

• громадянство України і статус аспіранта українського вузу;

• вік не більше 35 років;

• високий рівень володіння французькою мовою.

Для подачі заявки:

• зразок бланка заяви-анкети розміщено на сайті Посольства Франції:

• копія угоди, підписаної французьким і українським науковими керівниками, зі вказівкою робочої мови;

• тестування з французької мови (якщо робоча мова – французька).

BOURSES D'EXCELLENCE EIFFEL (стипендії Ейфеля для найбільш видатних студентів)

Призначені для талановитих іноземних студентів, що бажають продовжити навчання у Франції за чотирма основними напрямками: інженерні науки, економіка та менеджмент, правознавство та політичні науки, державне управління. Для отримання стипендії необхідно звернутися в обраний вищий навчальний заклад.

У разі прийняття позитивного рішення навчальний заклад направить Вашу заявку в організацію, що приймає рішення про надання стипендій Ейфеля. Зразок бланку заяви-анкети розміщено на інтернет-сайті: http://www.egide.asso.fr/eiffel

Стипендії надаються з осіннього та весняного семестрів.

ПРОГРАМА «КОПЕРНІК» (COPERNIC)

Програма орієнтована на молодих економістів, інженерів і юристів з країн Східної та Центральної Європи. Мета програми – сприяння вивченню сучасних методів менеджменту. Тривалість – 12 місяців, з них 7 місяців навчання в одній з французьких вищих шкіл (GrandeEcole) і 5 місяців стажування на підприємстві.

Основні вимоги:

• наявність диплома інженера, економіста чи юриста рівня бакалавра, спеціаліста або магістра;

• громадянство України і постійне проживання в Україні;

• вік не більше 30 років;

• високий рівень володіння французькою мовою;

• особи, яким раніше надавалися стипендії уряду Франції, не мають права на отримання даної стипендії.

Термін подачі заявок - до 28 лютого кожного року.

BOURSES DE L'ASSOCIATION LE PONT NEUF (стипендії

Асоціації PONT NEUF)

Асоціація PontNeuf надає стипендії в рамках трьох основних програм:

1. Стипендія Філіпа Абертудля вивчення політології (Bourse Philippe Habert) призначена для студентів Міжнародного навчального циклу з політичних наук в Паризькому інституті політичних наук (Cycle International d'Etudes Politiques, IEP deParis, http://www.sciences-po.fr/daie

2. Програма для молодих лікарів (Bourse «Jeunesmedecins») призначена для студентів медичних спеціальностей і молодих лікарів, які бажають пройти стажування тривалістю 6 тижнів в одній з клінік Парижа. Стипендії надаються студентам п'ятого чи шостого курсів медичних інститутів та факультетів, а також молодим лікарям, що отримали диплом не більше двох років тому назад. Кандидату необхідно представити проект стажування.

3. Стипендія для лікарів-фахівців (Bourse «Medecins Specialistes») для проходження стажування від 4 до 6 місяців у французькій клініці. Основні вимоги:вік не більше 35 років, наявність у кандидата диплома про вищу медичну освіту або наукового ступеня в галузі медицини; наявність розробленого медичного проекту, придатного до реалізації у французькій клініці і перспективного для української охорони здоров'я. Термін подачі заявок – до 15 березня кожного року.

Контакти:

Тел.: +33 1 42 21 06 93, факс: +33 1 40 28 06 62

Адреса електронної пошти: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

BOURSES DE STAGE ET SEJOUR SCIENTIFIQUE

(Стипендії для проходження навчальної стажування або наукового відрядження)

Стажування на строк від двох тижнів до шести місяців пропонуються студентам і фахівцям з вищою освітою, які бажають підвищити кваліфікацію в сфері своєї професійної діяльності.

Області вивчення та спеціальності:без обмежень, включаючи медицину, журналістику, кінематографію (річна стажування в школі FEMIS), музику (стажування у Вищих національних консерваторіях Парижа і Ліона), а також архівну справу.

Основні вимоги:

• українське громадянство і проживання в Україні;

• добре знання французької мови;

• для медичного напряму: не менше 9 років навчання в галузі медицини.

Для подачі заявки:

• зразок бланка заяви-анкети розміщено на сайті Посольства Франції:

• підтвердження про прийом на стажування від приймаючої сторони;

• тестування з французької мови.

Два терміни подачі заявок:

• до 1 листопада: для стажувань з січня по липень наступного року,

• до 15 травня: для стажувань з вересня по грудень наступного року.

BOURSE DE STAGE LINGUISTIQUE D'ETE

(Стипендії для проходження літньої мовного стажування)

Область вивчення: французька мова.

Є стипендії двох видів:

• стипендії для студентів – майбутніх викладачів французької мови як іноземної в школах і вищих навчальних закладах;

• стипендії для студентів, що спеціалізуються у галузі, крім французької мови, і вивчають французьку мову як іноземну; мета стипендії – надання студентам підтримки у вивченні французької мови та її використання в майбутній професійній діяльності.

ДЕ МОЖНА ЗНАЙТИ ДОДАТКОВУ ІНФОРМАЦІЮ?

Посольство Франції в Україну

Канцелярiя

вул. Рейтарська, 39

01901, м. Київ

Телефон(+38 044) 590-36-00 (комутатор)

Факс(+38 044) 590-36-30

Web

http://www.ambafrance-ua.org

Французький інститут в Києві

вул. Гончара, 84

м.Київ 01054

Телефон (044) 482 2371, 482 0672, 486 7498

Факс (044) 484 1687

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

http://www.institutfrancais-ukraine.com

CNOUS (Centre National Des Oeuvres Universitaires Et Scolaires)

Інтернет-сайт: http://www.cnous.fr

EGIDE (Centre Francais Pour L'accueil et les échanges internationaux)

Інтернет-сайт: http://www.egide.asso.fr

Міністерство у справах молоді, освіти і наукових досліджень

(Ministère de la Ville, de la Jeunesse, de l'éducation nationale et de la recherche)

Інтернет-сайт: http://www.education.gouv.fr

Національне бюро інформації з питань навчання і видів професійної діяльності (Office national d'information surlesense ignementsetles professions (Onisep))

Інтернет-сайт: http://www.onisep.fr

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ОТРИМАННЯ ВІЗИ

Консульський відділ посольства Франції в Києві

вул. Рейтарська, 39

01901, м. Київ

 Телефон (00 380 44) 590 36 00

Факс (00 380 44) 590 36 24

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 Прийом відвідувачів з понеділка по п’ятницю виключно за попереднім записом з 09:00 до 13:00; 14:30 до 16:00

Пошук по сайту

Оголошення

ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ

ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ приглашає вас на заплановану конференцію: Zoom. Тема: День Відкритих Дверей ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ Подключиться до конференції Zoom ht...

До уваги студентів!

Студенти, які повертаються в гуртожиток на проживання після карантину повинні мати з собою довідку від сімейного лікаря про епідоточення....

Контакти

Тел: (044) 258-20-29
Тел: (044) 257-50-94
Тел: (044) 257-52-12
Тел: (044) 257-70-91

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.


вул. Ломоносова, 18

м. Київ, 03022

Карта проїзду


Написати листа

PB 2  3  4  5 987789